«Хто їсть моє тіло і п’є мою кров, має життя вічне, і я воскрешу його в останній день» (Ів.6,54)
Пресвята Євхаристія – джерело і вершина всього християнського життя. Усі інші тайни, як і всі церковні служіння та діла апостольства, пов’язані з Євхаристією і до неї спрямовані. Бо Євхаристія містить у собі весь духовний скарб Церкви, тобто Самого Христа – нашу Пасху. Євхаристія означає і здійснює спільність життя з Богом і єдність Божого Народу, які роблять Церкву тим, чим вона є. У ній ми знаходимо одночасно вершину діяння, яким Бог освячує світ у Христі, і вершину культу, який люди у Святому Дусі віддають Христові і через Нього – Отцеві. Зрештою, через відправлювання Євхаристії ми вже тепер єднаємося з небесною Літургією й випереджаємо вічне життя, коли Бог буде всім у всьому (Пор. 1 Кор. 15,28.).
Коротко кажучи, Пресвята Євхаристія є стислим змістом і підсумком нашої віри: «Наш спосіб мислення узгоджується з Євхаристією, а Євхаристія, своєю чергою, підтверджує наш спосіб мислення» (Св. Іриней, Проти єресей, 4, 18, 5.).
Прийняти Св. Причастя можемо підчас кожної Служби Божої чи в окремих випадках після неї, при умові, якщо перебуваємо в освячуючій Божій ласці, тобто не допустилися тяжкого гріху, та якщо Св. Сповідь була не давніше ніж три місяці тому.
Св. Причастя поза літургією та храмом можливе при відвідуванні тяжко хворих, про що повинні, принаймні перед найбільшими християнськими святами Різдва та Пасхи, подбати родичі чи близькі особи страждучих.
Згідно вчення канонічних Східних і Західних Церков кожен християнин зобов’язаний принаймні один раз на рік у пасхальному часі приступити до Св. Тайн Сповіді та Причастя!
Кожного року наша парафія пропонує можливість підготовки дітей до урочистого Перешого свідомого* Св. Причастя та Cповіді. Традиційно наші діти готуються зі своїми римо – католицькими однокласниками на другому році навчання у школі, а також обов’язково паралельно згідно нашого обряду та традиції при храмі Св. Варвари. Точніша інформація подається окремо.
*Згідно вчення Східної Церкви діти до певного віку можуть приступати до Св. Причастя без попередньої Сповіді від самого хрещення.
Допускається також прийняття цієї Святої Тайни у інших канонічних Церквах східного чи західного обрядів, але занедбання євхаристійної чи літургійної єдності у своєму обряді, материнській традиції та у християнській родині парафії являється гріхом та перечить вченню всіх східних та західних Церков!