Beichte

«Прийміть Духа Святого. Кому відпустите гріхи – відпустяться їм, кому ж задержите – задержаться». (Ів. 20,22-23)

«Ті, що приступають до тайни Покаяння, приймають від Божого милосердя прощення образи, яку вони Йому вчинили, а заодно примиряються з Церквою, яку поранили своїми гріхами і яка своєю любов’ю, прикладом, молитвами працює над їхнім наверненням» (II Ватиканський Собор, «Lumen gentium», 11.). Його названо тайною Сповіді, бо виявлення, визнання гріхів перед священиком є істотним елементом цієї тайни. У глибшому значенні – ця тайна є також «сповідуванням», визнанням і прославленням святості Бога і Його милосердя до грішної людини.

«Ви обмились, ви освятились, ви оправдались іменем Господа Ісуса Христа та Духом нашого Бога» (пор. 1 Кор. 6,11). Треба усвідомити собі велич Божого дару, який даний нам у тайні християнського втаємничення, щоб зрозуміти, наскільки гріх є чужим для того, хто «в Христа одягнувся» ( Гал. 3,27). Св. апостол Іван говорить також: «Коли ми кажемо, що гріха не маємо, то ми самих себе обманюємо, і правди в нас немає» (1 Iв. 1,8). Сам Господь навчив нас молитися: «І прости нам гріхи наші» (Лк. 11,4), пов’язуючи взаємне прощення наших образ із прощенням гріхів, яке дасть нам Бог.

До Св. Сповіді можемо приступити перед, після чи у виняткових випадках підчас відправ, попередньо повідомивши про потребу священника особисто чи через диригента, дяка або паламаря.

Звичайно вірні сповідаються при духовній потребі поновлення сповіді, з нагоди великих Церковних, родинних чи особистих свят. Згідно вчення канонічних Східних і Західних Церков кожен християнин зобов’язаний принаймні один раз на рік у пасхальному часі приступити до Св. Тайн Сповіді та Причастя!

Існує також можливість сповіді українською мовою у східному обряді при Архикатедральному римо-католицькому храмі Св. Степана (Stephansdom). Звичайно це по-вівторках: 09.00 – 11.00 год., по-четвергах: 08.00 – 10.00 год.

Кожного року наша парафія пропонує можливість підготовки дітей до Перешої Св. Cповіді та Св. Причастя. Традиційно наші діти готуються зі своїми римо – католицькими однокласниками на другому році навчання у школі, а також обов’язково паралельно згідно нашого обряду та традиції при храмі Св. Варвари. Точніша інформація подається окремо.

Для належної Св. Сповіді необхідно:

  • Зробити іспит совісті згідно Божих та Церковних Заповідей*;
  • Збудити в собі жаль за вчинене зло;
  • Постановити поправитися;
  • Визнати гріхи перед священиком у сповіді;
  • Виконати покуту, яку надав сповідник.

*Катихизмова частина молитовника.